Były lepsze

Przyznam, że zaczęło mi brakować udziału w cotygodniowym konkursie na pasek komiksowy. Trochę zaniedbałem ten temat ale postanowiłem odmienić tą sytuację. Po raz kolejny o scenariusz poprosiłem, niezawodnego Piotrka. Nie mam pojęcia jak on to robi – tekst miałem za 1,5 godziny – zazdroszczę!
Realizacja paska na temat „Były lepsze” była dla mnie przy okazji pretekstem do dalszych testów części artykułów z poprzedniego wpisu.

Testy

projekt-2-1
W ten oto sposób do ponownej próby stanęły:
1. Pentel P205 – ołówek
2. Pentel GFL brush czarny – pędzel

Szkic – ołówek

projekt-2-2
Moje zdanie co do ołówka P205 pozostaje bez zmian. Sprzęt porządny choć brakuje w nim gumowanego uchwytu, który pozwoliłby na jeszcze bardziej komfortowe użytkowanie. Jedyne co dodam to mała gumka do ścierania ukryta pod skuwką, o której wcześniej chyba nie wspominałem.

Tusz – pędzel GFL

projekt-2-3
W trakcie pierwszych testów pędzla GFL brush – największym jego mankamentem wydawał mi się zaistniały efekt suchego pędzla. Jak się okazało defekt ten powstawał przez moje nieumiejętne dopompowywanie tuszu do końcówki pędzla. Początkowo naciskałem obudowę pędzla na krótko, ale z dużą częstotliwością. Jednak aby uzyskać optymalne rezultaty należy pędzel ścisnąć i przytrzymać dłuższą chwilę – pozwoli to na odpowiednie dopłynięcie medium do pędzla. Tusz użyty w GFL, w przeciwieństwie do tego wykorzystanego w GFKP, nie jest tuszem wodoodpornym.

Kolory

Efekt końcowy uzyskany kolorami dodanymi w sposób zdigitalizowany;)
byly-lepsze